Przyznanie limitu faktoringowego rozpoczyna się od kontaktu z Doradcą Klienta Pekao Faktoring, który w porozumieniu z klientem pomaga w optymalnym przygotowaniu transakcji. Przed podpisaniem umowy faktoringowej konieczne jest przygotowanie wymaganych dokumentów. Cały proces opiera się jednak na podstawowych danych, do których każdy klient ma łatwy dostęp i trwa do kilku dni. Oznacza to, że dostęp do finansowania faktoringowego jest niezwykle prosty i nie wymaga przygotowywania skomplikowanych formularzy czy dokumentów.
Nie ma ograniczeń w zakresie minimalnej jak i maksymalnej kwoty faktury.
Istotą usługi faktoringu jest cesja należności od kontrahentów objętych faktoringiem. Pekao Faktoring poinformuje kontrahenta o cesji lub poprosi o wyrażenie zgody na dokonanie cesji w przypadku umownego ograniczenia takiego prawa przez odbiorcę.
Faktoring z regresem, czyli niepełny to rodzaj faktoringu, w którym ryzyko niewypłacalności kontrahenta ponosi faktorant. Jeśli kontrahent nie ureguluje należności, to przedsiębiorca (faktorant) będzie zmuszony zwrócić zaliczkę, czyli środki, które otrzymał na poczet zapłaty za fakturę z odroczonym terminem płatności. W przypadku faktoringu pełnego, czyli bez regresu ryzyko niewypłacalności kontrahentów objętych umową faktoringu ponosi faktor.